Najnowsze technologie w zgodzie z naturą

Na naszym rynku dostępna jest przeogromna ilość produktów do stylizacji, spośród których mamy możliwość wyboru tych odpowiadających nam najbardziej. Popularne kosmetyki do włosów, stojące na półkach naszych sklepów nie zawsze jednak są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Nie wszystkie też są bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego decydując się na zakup danego preparatu, powinniśmy postawić na najwyższą jakość produkcji.

odżywianie włosówProducenci najlepszych profesjonalnych kosmetyków do włosów, w trosce o nasze włosy, poddają swoje towary bardzo wnikliwej obserwacji, dobierając takie elementy składowe szamponów czy odżywek, które nie tylko będą w stanie pielęgnować nasze włosy na co dzień, ale i pozwolą zniwelować trudne do zwalczenia problemy ze skórą głowy czy mocno uszkodzoną strukturą włosa. Serie kosmetyków marki Goldwell należą do ścisłej czołówki produktów najwyższej jakości.

Producenci są świadomi mnogości i stopnia skomplikowania niektórych kłopotów z utrzymaniem w zdrowiu naszych włosów, dlatego też linie poszczególnych preparatów są precyzyjnie zawężone do najdrobniejszych potrzeb. Wyspecjalizowane gamy kosmetyków mają większą skuteczność w poprawianiu kondycji włosa, dodatkowo podzielenie ich na grupy pozwala konsumentowi zaopatrzyć się w całą serię produktów, które przeznaczone są do różnych celów, ale posiadają taki sam skład. Dzięki temu ich działanie jest szybsze i pozostawia trwalszy skutek. Jeżeli zatem mamy szczególne kłopoty z utrzymaniem w dobrym stanie fryzury, która narażona jest na nieustanną stylizację czy uszkodzenia mechaniczne, możemy sięgnąć po odpowiedni szampon, odżywkę czy serum, które przeznaczone są bezpośrednio dla włosów suchych i zniszczonych. Wiadomo jednak, że tak samo jak włosy różnią się od siebie, różny może być stopień zniszczenia bariery lipidowej naszych pasm. Dlatego też kosmetyki do włosów Goldwell z serii zawierającej proteiny jedwabiu podzielone są na dwie podkategorie. Linia Kerasilk Rich Care nastawiona jest na regenerację włosów typowo przesuszonych i uszkodzonych, natomiast grupa produktów pochodzących z linii Kerasilk Ultra Rich Care ma za zadanie wypielęgnować włosy wyjątkowo zniszczone. Laboratoria współczesnych profesjonalnych marek nastawione są na opracowywanie najlepszych receptur, najsprawniej oddziałujących na wygląd naszych pasm.

produktyW tym celu specjaliści pracują w oparciu o najnowsze technologie testując kolejne składniki i ich wpływ na stan naszego zdrowia. Dzięki ich doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu jakości swoich produktów, do naszych rąk trafiają wyselekcjonowane kosmetyki do włosów, zawierające najlepsze i najskuteczniejsze naturalne ekstrakty z roślin. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów, preparaty do pielęgnacji poddawane są szeregom badań zarówno laboratoryjnych, jak i dermatologicznych. Producenci prześcigają się w opracowywaniu i dopracowywaniu kolejnych formuł, wzbogacając swoje szampony o kolejne składniki. Marka Goldwell, jako jedna z ważniejszych na rynku, wzbogaciła swoją linię przeznaczoną do pielęgnacji zniszczonych kosmyków o proteiny jedwabiu, które wraz z olejkiem jojoba w naturalny sposób doprowadzają do regeneracji uszkodzonych łusek włosa. Dzięki pielęgnacyjnym lipidom włosy zyskują na objętości, stają się gładkie i łatwiej się rozczesują. Nowe technologie nie muszą oznaczać od razu stosowania sztucznie spreparowanych pod mikroskopem substytutów składników. Składy współczesnych profesjonalnych kosmetyków do włosów sugerują, że jest wręcz odwrotnie. Zwrócenie uwagi na etykiety tego typu szamponów czy odżywek pokazuje, że w znacznej większości rezygnuje się ze sztucznych konserwantów na rzecz naturalnych wyciągów z orchidei, pestek słonecznika, mango czy naturalnych ceramidów. Ich obecność w produktach ułatwia nie tylko pielęgnację fryzury, jest jednocześnie gwarantem bezpieczeństwa całego naszego organizmu. A jak wiadomo, zdrowe ciało przekłada się na zdrowe włosy.

Odpowiednio wypielęgnowana skóra głowy, do której od wewnątrz dostarczane są mikro i makroelementy pochodzące z dobrze zbilansowanej diety, ma wpływ na stan cebulek włosów, ich odbudowę i prawidłowy wzrost. Zatem dbanie o zdrowie naszych kosmyków jednocześnie od wewnątrz i z zewnątrz jest w stanie zachować odpowiednią równowagę ich struktury. Proces ten nie odbędzie się jednak bez wsparcia natury, z czego doskonale zdają sobie sprawę pracownicy profesjonalnych laboratoriów kosmetycznych.