Maski do zadań specjalnych

Jeżeli zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że pomimo nieustannej troski o stan swojej fryzury, włosy rozdwajają się, łamią, elektryzują lub nieprzyjemnie puszą, warto przeanalizować swoje nawyki sumiennie powtarzane w codziennej pielęgnacji. Pierwsza faza układania włosów ma miejsce już na poziomie ich mycia. Jeżeli nie zostanie należycie wykonane, pasma mogą stać się bezkształtne i bez wyrazu. Ale nawet jeżeli staramy się delikatnie wmasowywać preparat w skórę głowy, dokładnie spłukujemy jego pozostałość, na koniec aplikujemy także odżywkę, a nasza fryzura nadal pozostawia wiele do życzenia, to być może struktura naszych włosów została naruszona i potrzebuje ona czasu na precyzyjną i konsekwentną regenerację.

kosmetykiW takim momencie zbawienne mogą okazać się maski do włosów, zawierające zwiększoną ilość składników odbudowujących zniszczone pasma. Maska służy do intensywnej pielęgnacji, dlatego też ich codzienne stosowanie jest niewskazane. Zbyt częste nakładanie jej na włosy może je nadmiernie obciążyć. Doprowadzimy wtedy do sytuacji, w której nasza fryzura ? nawet najdokładniej modelowana ? nie będzie wystarczająco sprężysta. W myśl zasady ?co za dużo, to nie zdrowo?, zdecydujmy się na użycie tego typu produktów raz w tygodniu. Maski do włosów stworzone zostały do ?zadań specjalnych?. Pielęgnacja włosów potrzebuje systematyczności i używania najlepszej jakości specyfików. Zbyt intensywne czesanie nie tylko doprowadza do nadprodukcji łoju, przez co pasma zaczynają się przetłuszczać, ale i doprowadza do mechanicznych uszkodzeń struktury włosa, przez co stają się matowe i podatne na wypadanie.

Niejednokrotnie zdarza się, że przedobrzamy w nadmiernym używaniu preparatów, stosujemy kosmetyki, które nie są dopasowane do potrzeb naszych włosów czy nakładamy na świeżo umyte włosy pianki, lotiony, odżywki balsamy, a całość spryskujemy mocnym lakierem. Nie ma się wtedy co dziwić, że nasze kosmyki ? przeważnie cienkie i delikatne ? reagują alergicznie na każdy kolejny nowy element. Z delikatną skórą głowy i dobrą kondycją włosów nie ma co eksperymentować, lepiej więc zaopatrzyć się w dwa czy trzy produkty z najwyższej półki, niż katować nasze fryzury dziesiątkami kosmetyków różnych marek i przeznaczonych do innych typów włosów. Pielęgnacja włosów, podobnie jak pielęgnacja problemowej cery, wymaga konsekwencji i sporej dawki cierpliwości. Wyobraź sobie co stałoby się z Twoją twarzą, gdybyś jednocześnie nałożyła na nią krem do cery mieszanej, krem do cery naczynkowej, do cery z problemami, krem nawilżający, a później jeszcze zakonserwowałabyś całość bazą pod makijaż, podkładem i pudrem. Efekt końcowy takiego działania może być natychmiastowy. Skóra reaguje przetłuszczaniem się, zapchanymi porami, zaskórnikami i wypryskami. W najlepszym przypadku. W tym gorszym Twoja twarz zareaguje alergią czy wypryskiem atopowym. ?Im mniej, tym lepiej? niech stanie się zatem Twoim hasłem przewodnim w doborze odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów. Z tego też powodu przed zaopatrzeniem się w konkretny specyfik, warto byłoby przyjrzeć się jakości swojej fryzury, określić jej podstawowy problem i spróbować go zwalczyć za pomocą jednej gamy produktów jednej wybranej marki i uzbroić się w cierpliwość. 

kosmetykiBędzie ona potrzebna zwłaszcza wtedy, kiedy konieczne okaże się zastosowanie maski do włosów. Głęboko uszkodzone włosy, zniszczone zazwyczaj przez nas same, potrzebują skoncentrowanej dawki nawilżenia i regeneracji. Marka Goldwell oferuje całą paletę odpowiednich do tego zadania produktów. Maski do włosów podzielone są zatem na linie skierowane do użytkowników z konkretnymi bolączkami. Spośród nich możemy wybrać na przykład  specyfiki z serii Nutri Thermique, które wykorzystują w sposób innowacyjny ciepło, które ułatwiają pasmom przyswajanie odżywczych składników. Zawarte w cząsteczkach maski proteiny, lipidy i ceramidy, uzupełniają ubytki włosów i zapewniają im efekt długotrwałego odżywienia. Kiedy nasze kosmyki dramatycznie potrzebują natychmiastowego odżywienia, możemy wybrać maskę z gamy Chronologiste. Dzięki zawartych w niej właściwościach kawioru wzbogaconych o składniki morskie, mamy możliwość przywrócenia blasku nawet najbardziej połamanych i kruchych pasm. Regularne stosowanie profesjonalnych kosmetyków wespół z troskliwą pielęgnacją i konsekwencją, może zdziałać cuda i pozwolić nam cieszyć się pięknem i zdrowiem naszych włosów.