Zadbane włosy niezależnie od kultury

Troska o włosy była podstawą od niepamiętnych czasów. Wypielęgnowane fryzury stanowiły istotny element wszystkich kultur, często też stawały się czynnikiem charakterystycznym i odróżniającym jedną grupę ludzi od innych. Bez trudu jesteśmy przecież po samym kształcie włosów wskazać na konkretną epokę czy miejsce na świecie, z którego się wywodzi dane uczesanie. Na przestrzeni lat eksperymentowano nie tylko ze sposobem czesania.

włosyWażne były również produkty do włosów, których skrupulatnie używano. Starożytni Ateńczycy na przykład farbowali włosy za pomocą mieszanki ziół oraz ołowiu i miedzi, co ? jak można się domyślić ? nierzadko pociągało za sobą opłakane w skutkach konsekwencje. Włosy poddane kuracji ciężkimi metalami zazwyczaj wypadały, uszkadzając przy okazji delikatną skórę na głowie. Dla młodej kobiety mogło to oznaczać nie tylko konieczność zapuszczania pasm na nowo, ale i odroczenie terminu potencjalnych zaślubin.  Włosów chętnie pozbawiali się za to Egipcjanie, stawiając na mniej lub bardziej wygodne peruki. Ich jakość, kształt oraz precyzyjność wykonania wskazywała na piastowany urząd oraz status społeczny, stąd pieczołowicie dbano nie tylko o ich kunsztowne wykonanie, ale i czyszczenie.

Fryzury są ważne dla nas także dzisiaj. Stanowią ozdobę każdego człowieka, wyrażają osobowość czy wyznawane poglądy. Ich dobre dopasowanie do stylu życia czy kształtu twarzy mogą okazać się wisienką na torcie naszego perfekcyjnie przemyślanego wyglądu. Żeby jednak włosy mogły być naszą wizytówką muszą być zdrowe i zadbane, stąd warto sięgnąć po najlepsze kosmetyki fryzjerskie, które stanowią gwarancję najwyższej jakości. Uczesanie świadczyło bardzo często o panujących w danej kulturze obyczajach czy podziale klasowym. Dbano zatem o produkty do włosów, mające na celu pomóc nabywcy osiągnąć zamierzony efekt. Z czasem pielęgnowanie włosów zaczęto zlecać wyspecjalizowanym w tej dziedzinie rzemieślnikom. Regeneracja, odżywianie  czy farbowanie włosów było zajęciem żmudnym i precyzyjnym, wymagało zatem znajomości podstawowych technik strzyżenia czy poszczególnych zabiegów. Rzemieślnicy mieli na podorędziu także najlepsze kosmetyki fryzjerskie, przez co ryzyko nieudanych zabiegów mogło być zminimalizowane. Rozwój tego zawodu wymogły też zmieniające się nieustannie mody oraz kaprysy klientów. Od fryzjerów oczekiwano zatem nie tylko znajomości budowy i typu włosa. Równie istotne były wyselekcjonowane specyfiki, mikstury i produkty do włosów. Dzisiaj mamy tę wygodę i przywilej, że najlepsze kosmetyki fryzjerskie są nam dostępne na wyciągnięcie ręki. Nie musimy już nawet fatygować się do specjalistycznych salonów fryzjerskich, roszczących sobie do niedawna wyłączne prawo do dystrybuowania wybranych specyfików. Szeroki dostęp do Internetu i całego dobrodziejstwa sieci, otwiera klientom drzwi do świata profesjonalnych stylistów. W trosce o swoich konsumentów największe firmy kosmetyczne dwoją się i troją, aby ich towary spełniały nie tylko wszystkie ? często nawet wykluczające się ? oczekiwania klientów, ale i najwyższe standardy jakości. Nie musimy już poddawać naszych włosów kilkugodzinnymi seriami pielęgnacyjnymi. Współczesne produkty, opracowywane w oparciu o badania naukowe i dobrodziejstwa najnowszych technologii, pozwalają nam na zachować zdrowe i lśniące włosy za pomocą kilkunastosekundowej aplikacji odżywki czy maski.

Najlepsze kosmetyki do włosów zawierają kompozycje ekstraktów z ziół, drzew czy owoców i starają się w sposób naturalny zapewnić naszym pasmom maksymalną ochronę bez względu na porę roku, strefę klimatyczną czy typ kosmyków. Od najdawniejszych czasów sztuka fryzjerska stanowiła rzemiosło będące na najwyższym artystycznym poziomie. Z usług zawodowych mistrzów nożyczek korzystali zarówno średniej klasy mieszczanie, ale i najmożniejsi tego świata. Dlatego też modna i dopasowana do osobowości posiadacza fryzura musi być nieskazitelna i schludna. Produkty do włosów muszą więc zawierać w przeważającej większości składniki naturalnego pochodzenia przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości. Obecność w kompozycjach mleczka Shea, kompleksów witamin, mikro i makroelementów, nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych czy ekstraktów z pielęgnacyjnych owoców zawierających przeciwutleniacze, zapewnia widoczny i  jedwabisty połysk włosów. Ich zdrowie jest gwarancją dobrego samopoczucia i perfekcyjnego wyglądu, dlatego warto wybierać certyfikowane linie kosmetyków, bez sztucznych barwników, silikonów i parabenów.