Chroń włosy przed wysoką temperaturą

Pierwsza suszarka została skonstruowana przez polskiego inżyniera Michała Doliwo-Dobrowolskiego już w 1899. Od czasu, kiedy w latach dwudziestych XX wieku suszarki robiły światową karierę, wiele zmieniło się w ich budowie i wyglądzie. Początkowo ważyły bowiem około dwóch kilogramów i przypominały bardziej ogromną skrzynię, niż zgrabną i poręczną maszynę. Miały jednak podstawową wadę ? szybko się przegrzewały i paliły.

Można więc podejrzewać, że stylizacja za pomocą tego typu urządzenia nie należała do najprzyjemniejszych i najprostszych. Przełomem okazały się być lata pięćdziesiąte, kiedy to pojawienie się giętkiego kabla  i zasilania silnikiem elektrycznym umożliwiło sprawniejsze suszenie pasm.  Od tego czasu suszarki poddawane są ciągłym udoskonaleniom i do dnia dzisiejszego są  ważnym elementem wyposażenia domowych łazienek. Ciężko wyobrazić sobie układanie fryzury bez wsparcia ciepłego strumienia powietrza. W sklepach mamy duży wybór ? w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, możemy zaopatrzyć się w suszarki z jonizacją, suszarko-lokówki, suszarki z nawiewem zimnego powietrza czy poręczne suszarki turystyczne. Nabywając suszarkę warto dopasować ją nie tylko do własnej wygody, ale i typu włosów. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na sprawnej stylizacji, najlepiej byłoby zdecydować się na suszarko-lokówkę, za pomocą której łatwiej nadamy pasmom ustalony kształt. Do włosów puszących się lub kręconych dobrze wybierać te, które posiadają dyfuzor ? ograniczy się dzięki temu plątanie się kosmyków.

stylizacjaPamiętajmy, że żadna, nawet najbardziej profesjonalna suszarka, nie chroni jednak naszych włosów przed wysoką temperaturą. Nawet zimny nawiew, stosowany w nadmiarze, będzie przesuszał włosy i doprowadzał w konsekwencji do ich łamliwości. Jedyną skuteczną ochroną mogą stanowić dobrze dobrej jakości produkty do włosów, zawierające kompozycje odpowiednio dobranych składników, które ochronią pasma przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza z suszarki i sprawią, że stylizacja stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Współczesne kosmetyki, takie jak chociażby te proponowane przez markę Goldwell, dzięki unikalnym formułom, potrafią dostosować się precyzyjnie do typu włosów i wzmocnić je. Jeżeli jesteśmy posiadaczami włosów delikatnych czy cienkich, warto sięgnąć po wmacniający lotion, który skutecznie utrwali i wygładzi nasze uczesanie. Preparaty tego typu zawierają formułę Termo-Protect, chroniącą kosmyki przed działaniem wysokiej temperatury. W konsekwencji mamy możliwość cieszenia się elastycznym utrwaleniem z jednoczesnym naturalnym blaskiem pasm.

Produkty do włosów narażonych na częsty kontakt z urządzeniami termicznymi z linii Goldwell StyleSign wzbogacone są dodatkowo o polimery z proteinami bambusa, które pokrywając strukturę włosa zapewniają mu maksymalną ochronę i elastyczność. Polimerowa powłoka zapobiega też przed utratą nawilżenia. Filtry przeciwsłoneczne zapewniają bezpieczeństwo fryzury w kontakcie z niekorzystnymi wpływami czynników zewnętrznych. Skuteczna stylizacja stanie się łatwiejsza, jeżeli wybrane przez nas produkty do włosów będą aplikowane w odpowiedni sposób. Dbanie o kształt naszej fryzury zaczyna się już podczas jej mycia ? kluczem do sukcesu jest bez wątpienia dobrze dobrany szampon. Jest podstawowym produktem, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ od jego efektywności zależy piękny wygląd naszych kosmyków. Jeżeli największe kłopoty sprawiają nam kruche i rozdwajające się końcówki, po spłukaniu szamponu warto zregenerować je odżywką lub maską. Tak przygotowane włosy stają się bardziej podatne na układanie, są więc doskonałą bazą pod kolejne kosmetyki, opracowanych bezpośrednio do  modelowania konkretnych fryzur. Jeżeli nasze pasma są niezdyscyplinowane i często płaskie u nasady, przed rozpoczęciem suszenia można wczesać w nie piankę ? fryzura będzie naturalnie utrwalona i lekko usztywniona. Przed rozpoczęciem układania pasm, kiedy są jeszcze wilgotne, można dodatkowo użyć lotionu, który sprawi, że włosy nabiorą sprężystości, staną się mniej podatne na splątanie i sztywniejsze, bez zbytniego obciążenia. Jednak ani pianki ani lotiony nie mają zdolności utrwalenia ustalonej linii włosów. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości lakier, który utrwali fryzurę bez tworzenia na niej lepkiej maski.

Wartościowe bowiem  produkty do włosów zapewnią naszym pasmom maksymalną ochronę i piękny wygląd. Nawet w kontakcie z intensywnym powietrzem współczesnej suszarki.