Szampony podstawą codziennej pielęgnacji włosów

Nazwa ?szampon?, określająca popularne preparaty do mycia włosów, pochodzą od terminu ?shampoo?, który jest zapożyczony z nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu głowy. Przeprowadzany był z użyciem ekstraktów z ziół i miał zapewnić włosom piękny i zdrowy wygląd. Popularne szampony do włosów zyskały swoje miano na początku dwudziestego wieku i były w pierwotnej wersji zapachowymi mieszankami przeznaczonymi do mycia zamiast zwykłego mydła. Pierwszy profesjonalny szampon powstał w Niemczech.

pielęgnacjaWyprodukowany w 1906 roku okrzyknięty został kosmetykiem luksusowym, jednak ze względu na jego wysoką cenę, skierowany był głównie do wybranej grupy odbiorców. Szampony do włosów wytwarzane w znanej nam dzisiaj postaci, zawierają trzy komponenty. Pierwszy stanowią podstawowe składniki, które odpowiadają za efekt mycia oraz pienienie się. W drugim zawarte są elementy modyfikujące, natomiast w trzecim wszystkie dodatkowe składniki, czyli barwniki, zapachy i konserwanty. Producenci znanych marek, w tym także Goldwell, koncentrują swoją uwagę na dopracowywaniu skutecznych formuł łączących te trzy komponenty w spójną całość w oparciu o najnowsze technologie. Kosmetyki fryzjerskie stanowią zatem wypadkową pracy naukowców, kosmetologów i dermatologów, dzięki czemu konsumenci mają szansę zaopatrzenia się w towary atestowane i bezpieczne dla zdrowia. Szampony do włosów marki Goldwell tworzone są z myślą o niwelowaniu najdrobniejszych problemów z utrzymaniem w ryzach naszych fryzur. Wyspecjalizowane formuły starają się w jak najprecyzyjniejszy sposób odbudowywać i odżywiać strukturę włosa, zapewniając mu witalność od nasady aż po same końce. W zależności od typu i potrzeb naszych pasm, możemy zdecydować się na któryś z szeregu oferowanych produktów i wybrać taką kurację, która najpełniej zajmie się pielęgnacją kosmyków. Włosy obciążone farbowaniem z wdzięcznością przyjmą składniki zawarte w szamponie Deep Reflects.

stylizacjaDzięki kompleksowi witamin i wyselekcjonowanych składników, włosy koloryzowane chronione są przed utratą miękkości i zdrowego połysku. Profesjonalne kosmetyki do włosów dbają nie tylko o pasma, ale i coraz częściej uwzględniają ewentualne problemy i zapotrzebowania delikatnej skóry głowy. Najważniejszą bowiem częścią włosa są jego cebulki, które bez skutecznej pielęgnacji nie będą w stanie prawidłowo się rozwijać. Coraz większą popularnością cieszą się również suche szampony, które skierowane są w szczególności do tych klientów, którzy prowadzą intensywny tryb życia i potrzebują skutecznego odświeżenia pasm pomiędzy kolejnymi myciami, bez zbędnego obciążenia. Suche szampony pozwalają zatem umyć włosy bez użycia wody. Produkt przed użyciem wystarczy mocno wstrząsnąć, następnie zaaplikować bezpośrednio na skórę głowy, po czym wmasować i pozostawić na kilkadziesiąt sekund. Zawarty w składzie specjalny puder należy dokładnie wyszczotkować i cieszyć się odświeżoną fryzurą.  Tego typu technologia z całą pewnością ułatwia utrzymanie kosmyków w nieustannej świeżości. Szampony do włosów nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do mycia głowy. Konsumenci poddający swoje włosy kuracjom barwiącym wiedzą doskonale, że ważną część wszystkich marek produkujących kosmetyki fryzjerskie stanowią szampony koloryzujące. Jeszcze do niedawna ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Miały stanowić alternatywę dla klasycznych farb i koloryzować pasma, bez uszkadzania ścisłej struktury włosa. Użytkownicy narzekali jednak na obecność szkodliwych substancji, które pozbawiały kosmyki blasku i doprowadzały do ich nadmiernej kruchości. Zwiększona łamliwość wzięta została pod lupę producentów Goldwell, dlatego też ich szampony z formuły Fudge Paintbox pozbawione są amoniaku i aktywatora. Koloryzując włosy można przez chwilę poczuć się artystą, ponieważ farby można dowolnie mieszać w miseczce i bawić się nimi jak popularnymi farbkami dla dzieci.

Dodatkowym plusem jest to, że ich kolor po wymieszaniu odpowiada barwie, którą uzyska się po nałożeniu na głowę. Jest to duże ułatwienie dla niedoświadczonych i niewprawionych użytkowników. Szampony do włosów są zatem istotną częścią podstawowej pielęgnacji naszych pasm, a ich wybór jest na tyle szeroki, że każdy z konsumentów bez wątpienia znajdzie wśród nich taki, który najlepiej wkomponuje się w jego oczekiwania. W trosce o swoje zdrowie zawsze warto postawić na jakość i zaopatrywać się w profesjonalne kosmetyki fryzjerskie.