Aby kolor nie matowiał

Zmiana koloru włosów wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Wybierając rodzaj farby wyszukujemy koloru, który najlepiej by do nas pasował, podkreślił nasze atuty i zamaskował niedoskonałości. Porównujemy także ze sobą preparaty różnych firm oraz ustalamy typ koloryzacji -  zależności bowiem od zapotrzebowania, możemy przefarbować włosy na kilka dni lub na kilka miesięcy. Przeglądamy kolorowe magazyny podpatrując fryzury  modelek albo sprawdzamy próbniki.

Bardzo często zapominamy jednak, że farby do włosów wykorzystują w działaniu skomplikowane reakcje chemiczne. Kolor, który dobrze wygląda na opakowaniu danego produktu, nie musi wcale wyglądać równie dobrze na naszych włosach. Każdy kolor, który aplikuje się na pasma, łączy się bowiem z odcieniem obecnie posiadanym na głowie. Dodatkowo produkt inaczej zareaguje w kontakcie z naturalnymi kosmykami, a inaczej z włosami, które były już farbowane. Widać to szczególnie wtedy, kiedy poddajemy się koloryzacji po raz pierwszy. Farby do włosów nakładane na naturalne i zdrowe włosy, wypłukują się szybciej niż te, które aplikowane są już któryś raz z rzędu. Uszkodzone pasma łatwiej wchłaniają składniki preparatu, ale i trudniej się wymywają. Jest to cenna informacja dla osób, którym zależy na szybkim zneutralizowaniu niechcianego koloru.

farbowanieEksperymenty z tego typu koloryzacją mogą się zakończyć wyjątkowo zaskakująco, zwłaszcza kiedy spodziewany blond okazuje się jaskrawą zielenią, a ciepły brąz ognistą czerwienią. Takie skutki zazwyczaj próbujemy usunąć w salonie fryzjerskim, albo poddając włosy ciężkiej dekoloryzacji, albo nakładając kolejną warstwę farby. Włosy po takich zabiegach stają się osłabione i zmuszają nas do zaopatrzenia się w sklepie w regenerujące kosmetyki fryzjerskie. Często spotykanym problemem jest również kwestia szybkiego płowienia włosów. Posiadaczki nowego koloru często narzekają, że piękna przez pierwsze dni fryzura, staje się ? wraz ze stopniowym wypłukiwaniem się produktu ? przesuszona i pozbawiona blasku. Błyszczące w słońcu złote refleksy znikają, a na ich miejscu pojawiają się matowe partie włosów. Także sam kolor po jakimś czasie nie wygląda tak, jak na początku, dlatego też kobiety decydują się na powtórzenie koloryzacji nie czekając na dokładne wymycie się pozostałości po poprzednim produkcie. W konsekwencji włosy muszą poradzić sobie z kilkoma warstwami odcieni, na czym cierpią w szczególnie, najsłabsze i najmniej nawilżone, końcówki.

Farby do włosów, nawet najlepsze, nie są nieinwazyjne. Aby fryzura była w stanie zachować swój kształt i zdrowy wygląd potrzebuje skutecznego odżywienia i nawilżenia. W tym celu w sklepach mamy możliwość nabycia odpowiednich specyfików, przygotowanych specjalnie z myślą o włosach farbowanych. Tego typu kosmetyki fryzjerskie sprawdzają się w każdym przypadku, dobrze więc stosować je już pierwszego dnia po farbowaniu, a nie sięgać po nie dopiero wtedy, kiedy włosy będą reagować wbrew naszym oczekiwaniom. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację koloru już od samego początku. Dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się pięknym odcieniem zdecydowanie dłużej. Jeżeli nie jesteśmy pewne, który z kosmetyków znanych marek byłby dla nas najodpowiedniejszy, może warto sięgnąć po sprawdzone formuły, które posiada między innymi marka Goldwell. Z całej gamy produktów przeznaczonych bezpośrednio do pielęgnacji włosów farbowanych, mamy możliwość wybrania takiego, który nie tylko odświeży nasz kolor, ale i będzie najprzyjemniejszy w stosowaniu.

Podstawą w pielęgnacji jest z całą pewnością szampon, ponieważ z niego korzystamy najczęściej. Warto zatem sięgnąć po produkt z najwyższej półki. Delikatny szampon z serii Repower & Color Life posiada formułę wzmacniającą włosy i ochraniającą kolor przed zbyt szybkim wypłukaniem. Dopracowane odpowiednio kompozycje składników przeznaczone są właśnie z myślą o podstawowych trudnościach, na jakie napotykamy na krótko po farbowaniu. Kosmetyki fryzjerskie z tej gamy posiadają wzmacniacze wspomagające wnikanie wgłąb włosa protein, natomiast aktywny system ochrony koloru wraz z filtrami UV tworzy na powierzchni pasm skuteczną barierę ochronną. Spośród wszystkich dostępnych preparatów i artykułów, mamy do wyboru odżywki, balsamy, serum czy kremy. Dzięki temu łatwiej nam wytypować taki, który najlepiej dostosuje się do naszych oczekiwań. Farby do włosów przestaną też tak mocno ingerować w strukturę naszych kosmyków, a nasza fryzura będzie się prezentować tak, jak byśmy tego chciały. Czyli bezwzględnie pięknie.