Odżywianie po farbowaniu

Jednym z podstawowych problemów posiadaczy włosów farbowanych jest ich nadmierne przesuszenie. Trzeba pamiętać, że koloryzacja jest procesem chemicznym i odbarwia włos w dość agresywny sposób. Dobrze nałożona farba ładnie podkreśli geometryczne cięcie, odejmie nam lat czy całkowicie odmieni nasz wizerunek, jednak farba zaaplikowana nieprawidłowo może przynieść naszym włosom opłakane skutki.

pięknoFarby fryzjerskie coraz częściej wzbogacone są o kompleksy odżywiające cebulkę włosa, nie posiadają też silnie drażniących składników, jednak nawet one muszą zawierać cząstki chemiczne ? w przeciwnym razie włos nie byłby w stanie zmienić swojego koloru. Przed podjęciem decyzji o koloryzacji warto więc dobrze przestudiować ich skład oraz sprawdzić oznakowanie, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia włosów czy doboru nieodpowiedniego ich odcienia. Jak ważne jest ustalenie takich danych jak naturalny kolor pasm czy odcień obecnie posiadanej farby, wiedzą doskonale Ci, którzy potraktowali swoje kosmyki o ciepłej tonacji barwnikiem z chłodnej palety kolorów. Zielone czy fioletowe włosy to częsty skutek braku doświadczenia w wyborze preparatu oraz nieznajomości podstawowych wiadomości na temat jego działania. Farby fryzjerskie, nawet najwyższej jakości, nie będą więc w stanie uchronić naszych kosmyków przed uszkodzeniem.

pięknoKażda zmiana koloru niszczy strukturę włosa, może je też przepalić ? zwłaszcza, kiedy chcemy przejść od głębokiej czerni do platynowego blondu. Z racji tego, że chemia zawarta w preparacie drażni delikatną skórę głowy, często wywołuje jej nadmierne przesuszenie, co pociąga za sobą kruszenie się włosa na całej jego długości. Nadwrażliwość na niektóre składniki oraz skłonności do alergii mogą skutkować ciężkimi powikłaniami medycznymi. Są to wprawdzie sytuacje skrajne, nie należy ich jednak bagatelizować. Stąd często na opakowaniu widnieje adnotacja, że dwadzieścia cztery godziny przed użyciem produktu istotne jest wykonanie testu skórnego wykluczającego ewentualne skutki uboczne. Najpopularniejszym utrapieniem jest jednak kwestia przesuszenia i płowienia koloru. Z tego też powodu profesjonalne firmy kosmetyczne, takie jak chociażby Goldwell, inwestują w badania laboratoryjne nad poprawą kondycji włosów po chemicznych zabiegach. Dlatego właśnie odżywki do włosów powinny być podstawowym preparatem znajdującym się w naszych łazienkach. Przed zastosowaniem ich zaraz po myciu głowy należy pamiętać, że ich nieprawidłowa aplikacja może nadmiernie obciążyć włosy. Fryzura nie będzie się też prezentować odpowiednio, kiedy nakładane będą bezpośrednio przy cebulkach.  Pamiętajmy więc o delikatnym wtarciu tego typu preparatów w pasma - mniej więcej w połowie ich długości, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek. W walce z uszkodzonymi kosmykami bardzo dobrze radzą sobie odżywki do włosów pochodzące z laboratoriów marki Goldwell.

W niezwykle szerokiej ofercie każdy konsument znajdzie taką, która najlepiej dopasuje się do jego indywidualnych potrzeb. Jeżeli zależy nam na ochronie koloru, łatwiejszym rozczesywaniu oraz ochronie włosów przed dodatkowymi uszkodzeniami termicznymi, warto sięgnąć po dwufazową odżywkę Deep Reflects. Nie trzeba jej spłukiwać, dlatego też dłużej utrzymuje się na pasmach i nie obciąża i tak już wystarczająco zmęczonych kosmyków. Kiedy chcemy precyzyjniej zwalczyć źródło uszkodzonych cebulek czy otwartych łusek, doskonale sprawdzą się pozostałe preparaty, takie jak chociażby te z serii Colorglow, które ? w przypadku blondynek ? uwzględniają nawet ciepły i zimny odcień blond. Odżywka, dostosowana konkretnie do potrzeb włosów, systematycznie używana oraz połączona z, pochodzącym z tej samej linii, szamponem sprawnie zregeneruje naszą fryzurę.  Odżywki do włosów działają bowiem  jak kojący balsam. Otulają ochronną powłoką zewnętrzną warstwę włosów, przez co zyskują zdrowy połysk i gładkość. Dobrze dostosowane do naszych oczekiwań odżywki do włosów  sprawdzają się jednak nie tylko po farbowaniu, ale i również przed nim.

Zadbane i zdrowe włosy lepiej przyjmują koloryzację, sprawiają także mniej problemów tuż po niej. Farby do włosów, w tym także farby fryzjerskie nie wkroczą tak bardzo w strukturę włosów, kiedy z wyprzedzeniem zadbamy o to, aby były zdrowe i odpowiednio zregenerowane.