Gdy cienkie włosy potrzebują objętości

Cienkie włosy wymagają od swoich właścicieli poświęcenia im szczególnej uwagi. Dostępne na naszym rynku preparaty fryzjerskie, zawierają zatem odpowiednio dobrane składniki, uwzględniające ich podstawowe potrzeby. Jako, że podstawą w pielęgnacji są szampony do włosów cienkich, warto spośród dostępnych, wybrać taki, który najstaranniej o nie zadba. Na uwagę zasługują na pewno produkty proponowane przez markę Goldwell, pochodzące z gamy Dualsenses Ultra Volume.

Wiadomo, że cienkie włosy najczęściej pozbawione są objętości, dlatego też każdy z wybranych preparatów, bez względu na to czy jest to szampon, serum, odżywka czy balsam, posiada taką samą kompozycję składników. Dzięki temu wzajemnie się uzupełniają i  współpracują, wzmacniając swoje działanie. Cała seria powstała po to, by wzmocnić i zwiększyć objętość pasm, dlatego też skuteczniejsze działanie uzyskamy komponując całą linie swoich ulubionych preparatów, stosując na przykład szampony do włosów cienkich z odpowiednimi odżywkami czy balsamami. Każdy z kosmetyków Goldwell przeznaczonych do pielęgnacji tego typu włosów, posiada specjalną formułę Volume System, która unosi włosy u nasady zapewniając im większą objętość bez obciążania. Wyspecjalizowane preparaty fryzjerskie nie zdziałają wiele, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację swojej głowy, już na etapie ich mycia. Z racji tego, że cienkie włosy - ze względu na swoje szybkie przetłuszczanie się - wymagają nawet codziennego mycia, głowę należy myć bardzo delikatnie, wmasowując powoli szampon w skórę. Nie aplikujmy kosmetyku bezpośrednio z butelki, lepiej będzie, kiedy najpierw wylejemy odpowiednią jego ilość na dłoń, rozcieńczymy go niewielką ilości wody, spienimy i w takiej postaci zaczniemy rozprowadzać go na całej długości pasm. Mocne wcieranie szamponu może osłabić, i tak już delikatne, cebulki, więc jeżeli chcemy się ustrzec przed nadmiernym wypadaniem włosów, zadbajmy o nie wyjątkowo troskliwie. Szampony do włosów cienkich działają najskuteczniej, kiedy nie pozostają na głowie zbyt długo. Jego pozostałości należy dobrze wypłukać, najlepiej dwa lub trzy razy, żeby dobrze oczyścić skórę głowy z zanieczyszczeń. Istotna jest także temperatura wody. Nadmiernie gorąca spowoduje szybsze przetłuszczanie się włosów, dlatego lepiej używać wody letniej.

włosyPo każdym myciu należy kosmyki odpowiednio odżywić. Warto więc sięgnąć po profesjonalne preparaty fryzjerskie, których składniki lepiej zregenerują ewentualne ubytki. Spośród dostępnych możemy się zdecydować na odżywkę do spłukiwania, taką jak chociażby ta z gamy Dualsenses, która posiada wyjątkowo lekką konsystencję żelu albo na przykład dwufazową odżywkę w spray?u, która otuli włosy lekką mgiełką i nie obciąży ich. Świeżo umyte włosy należy delikatnie odsączyć z nadmiaru wody. Gwałtowne wycieranie ich jest niedopuszczalne bez względu na typ włosów, ale dla tych delikatnych może być zabójcze. Cienkie włosy zwiększą swoją objętość również dzięki odpowiedniej stylizacji. Suszenie ich pod włos i utrwalenie lakierem, da szybki efekt, jednak niestety nie utrzyma się długo. Dlatego lepiej ostrożnie traktować swoje pasma gorącym powietrzem suszarki. Jeżeli nie masz innego wyjścia i nie masz możliwości pozostawienia ich do naturalnego wyschnięcia, zmniejsz temperaturę nawiewu. Jeżeli urządzenie umożliwia Ci ustawienie zimnego strumienia powietrza, zdecyduj się na taki sposób.

Suszarkę trzymaj w znacznej odległości i nie trzymaj jej zbyt długo w jednym miejscu. Rozczesuj fryzurę dopiero wtedy, gdy dobrze wyschnie, ponieważ mokre lub wilgotne kosmyki narażone są na szczególne złamania. Postaraj się raz na jakiś czas zastosować, odpowiednie dla Twojego typu włosów, serum, które zadba o odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry głowy. Fryzurę dobrze systematycznie podcinać w salonie, ułatwi to pielęgnację i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Całą resztę możesz zrzucić na karb odpowiednich kosmetyków. Renomowane preparaty fryzjerskie tworzone są przez doświadczonych specjalistów ? kosmetologów i dermatologów, którzy we współpracy z naukowcami wcielającymi w życie dorobek współczesnych technologii tworzą produkty najwyższej jakości, dbające o zdrowie naszych włosów bez względu na porę roku.