Ujarzmianie niesfornych loków

Splątane, przesuszone, niezdyscyplinowane i trudne w pielęgnacji ? takie zwykle są kręcone włosy. Jeżeli jesteś ich nieszczęśliwą posiadaczką, za pomocą kilku sztuczek pielęgnacyjnych, będziesz w stanie sprawić, że szybko staną się posłuszne. Jak wiadomo włosów się nie wybiera, więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko skupić się na ich należytej pielęgnacji.

kosmetykiOdpowiednio dostosowana do naszych potrzeb kosmetyczna kuracja ujarzmi niefrasobliwe loki i sprawi, że to, co uważałyśmy za wadę, stanie się naszym znakiem rozpoznawczym. Jakich produktów jednak powinnyśmy używać i jak obchodzić się z fryzurą, żeby spiralki wyglądały zdrowo? Kręcone i falowane pasma wymagają od nas szczególnej uwagi i poświęcenia im odpowiedniej ilości czasu. Ze względu na swoją budowę ? w miejscu skrętu posiadają bowiem węższe łańcuchy keratynowe ? łatwiej ulegają uszkodzeniom. Specyficzny kształt kosmyków sprawia ponadto, że sebum, które w przypadku posiadaczek prostych włosów, przemieszcza się łatwo po całej ich długości, w sytuacji loków zatrzymuje się już na samym początku swojej drogi.

Z tego właśnie powodu loki i fale są nadmiernie przesuszone, matowe oraz zdecydowanie słabsze. Podstawą jest skuteczny szampon do włosów, dostosowany do potrzeb włosów kręconych. Jednym z tych, które z pewnością warto przetestować, to Dualsenses Curly Twist marki Goldwell, który zawiera wyciąg z bambusa. Ekstrakt zwiększa sprężystość loków, dba też o to, aby zachowały odpowiedni połysk i pięknie odbijały światło. Jako, że w poskręcane kosmyki ciężko wmasować szampon do włosów, dlatego też produkt tej marki został wzbogacony o nową formułę ? technologia Microfluid sprawnie pokrywa włosy pielęgnującymi drobinkami, dzięki czemu równomiernie rozkładają się na ich powierzchni. Warto zainwestować w dobry preparat, ponieważ jest to pierwszy i najważniejszy krok w doprowadzeniu naszej fryzury do ładu.

Dobry szampon do włosów oraz prawidłowo przeprowadzone mycie przygotują kosmyki do dalszych zabiegów i sprawią, że włosy chętniej będą poddawały się stylizacji. Jak jednak je myć, żeby nie splątywały się ze sobą? Przede wszystkim nigdy nie powinnyśmy poddawać ich takiej kuracji na noc. Watro więc poczekać, aż włosy naturalnie wyschną. Traktowanie ich gorącym strumieniem suszarki, nawet tej z dyfuzorem, może sprawić, że staną się jeszcze bardziej łamliwe. Dlatego dobrze robić wszystko, aby uniknąć kontaktu z tego typu urządzeniami termicznymi. Kładzenie się spać z mokrymi spiralkami może okazać się jeszcze gorsze ? przygniecione i obciążone wodą włosy uszkadzają się zdecydowanie szybciej. Po umyciu i delikatnym osuszeniu ich ręcznikiem kosmyki powinno się więc rozczesać odpowiednim grzebieniem. Najgorsze, co można zrobić, to użyć szczotki. Kręcone włosy najlepiej przyjmą czesanie grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach ? najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem mycia, będziemy miały pewność, że nie ucierpią za bardzo. Loki, ze względu na swoje nadmierne przesuszenie, potrzebują kosmetyków do zadań specjalnych, które zadbają o ich intensywne nawilżenie i odżywienie. Z pomocą mogą tu przyjść profesjonalne maski do włosów, które z łatwością je zregenerują, dopilnują też, żeby nie były specjalnie obciążone. Pianka do włosów pomaga tylko na chwilę, nie wystarczy też sama odżywka. Dobrze ją jednak stosować. Dopasowana do potrzeb kręconych włosów, taka jak na przykład dwufazowa odżywka bez spłukiwania z linii Goldwell Dualsenses Curly Twist, zapewni lokom pełną rozczesywalność i nada im większą elastyczność.

Ochroni też strukturę włosa przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Nie zawsze jednak tego typu produkt wystarczy, by fryzura nabrała blasku i zdrowego wyglądu. Każda posiadaczka niesfornych włosów wie, jak trudna jest jego aplikacja i równomierne rozprowadzenie produktu. Dlatego raz w tygodniu dobrze by było zaaplikować naszym włosom intensywną kurację odżywczą. Profesjonalne maski do włosów sprawdzą się więc w tym zadaniu znakomicie. Nałożone równomiernie, najlepiej stopniowo, pasmo po paśmie, szybciej wnikną w strukturę włosa i zapewnią mu doskonałą dawkę nawilżenia.  Zadbajmy o dobór odpowiednich kosmetyków, a niezdyscyplinowane dotąd włosy, staną się miękkie i chętne do współpracy ze swoją właścicielką.