Aby włosy zdrowo rosły

Piękne, długie włosy są wizytówką każdej kobiety. Nie przyciągną jednak męskich spojrzeń, kiedy nie będą odpowiednio wypielęgnowane. Uważa się, że długie włosy są łatwiejsze w utrzymaniu ? można je związać, rozczesać i sprawnie odżywić ? nic bardziej mylnego. Pielęgnacja włosów długich wymaga od ich posiadaczek szczególnej uwagi i troski. Jako, że pasma stosownej długości można swobodnie stylizować i układać je na nieskończoną ilość sposobów, łatwo sprawić, że staną się podatne na złamania. Częste ich związywanie gumkami, zwłaszcza tymi z metalowymi dodatkami, a następnie gwałtowne ich ściąganie uszkadza strukturę włosa i doprowadza do jego wypadania.

Podobnie ma się to w przypadku bardzo ciasnych upięć. Wysoki kok ułożony na specjalną okazję nie wyrządzi naszej fryzurze większych szkód ? zwłaszcza wtedy, kiedy włosy są zdrowe, ale już mocno zebrane pasma są częstą przyczyną uszkodzenia cebulek i ich rozrzedzania. Warto więc raz na jakiś czas je rozpuścić i pozwolić im odpocząć. Pamiętajmy jednak, że rozpuszczone włosy w kontakcie z silnym wiatrem uszkadzają się tak samo szybko, jak te ciasno związane. Potargane i splątane stają się trudne do rozczesania, jednocześnie też szybciej się przetłuszczają i elektryzują. Zabierając się za odpowiednią troskę o swoje kosmyki, warto postawić na najlepsze kosmetyki do włosów. Unikniemy rozczarowań i szybciej zregenerujemy pasma. Ściskanie kosmyków gumkami nie jest jedynym grzechem, jakie popełniają posiadaczki długich włosów.

urodaZazwyczaj myją je zbyt szybko i gwałtownie wycierają, jeszcze zanim obeschną. Dlatego dobrze delikatnie odsączać nadmiar wody za pomocą chłonnego ręcznika. Najlepiej byłoby oczywiście pozwolić im wyschnąć w naturalny sposób, jednak tempo życia zmusza nas niejednokrotnie do sięgania po dobrodziejstwa suszarek. Oczywiście jest to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie życie, nie zawsze przecież dysponujemy nadmiarem czasu, żeby długie włosy mogły spokojnie wyschnąć. Ważny jest jednak ? jak zawsze zresztą ? umiar. Narażajmy włosy na kontakt z suszarką jak najrzadziej, nie używajmy też gorącego powietrza. Najbezpieczniejszy dla fryzury jest ciepły albo zimny nawiew ? taki, który nie spali pasm. Pielęgnacja włosów jest utrudniona także przez używanie, niedostosowanych do potrzeb naszych kosmyków, preparatów. Używanie szamponu do włosów suchych, kiedy skóra naszej głowy nie radzi sobie z nadmiarem sebum, może doprowadzić do pogorszenia stanu pasm.

Najlepsze kosmetyki do włosów to zawsze takie, które uwzględniają najprecyzyjniej nasze potrzeby. Ze względu na częsty kontakt z urządzeniami termicznymi, farbowanie włosów czy częstą stylizację, włosy stają się albo zbyt przesuszone i kruche albo nadmiernie przetłuszczone. W przypadku decyzji o kupnie szamponu, który jest podstawą w trosce o włosy, należy kierować się zawsze tylko jedną najważniejszą funkcją preparatu ? na przykład nawilżeniu skóry głowy albo ochronie koloru. Warto również zaopatrzyć się w profesjonalne produkty renomowanych firm, ponieważ mamy wtedy pewność, że są to najlepsze kosmetyki do włosów a ich skład jest bezpieczny nie tylko dla naszej fryzury, ale i naszego zdrowia. Istotna jest tutaj konsekwencja i zwiększenie skuteczności działania, dlatego też pielęgnacja włosów powinna opierać się na selekcji kilku najwyższej jakości kosmetyków, a nie na kilkunastu przeciętnych. Nakładanie kilku warstw żelu, lakieru czy pianki, z pominięciem etapu odżywiania, może w rezultacie przynieść więcej szkód, niż pożytku. Nie można zapominać o tym, że każde włosy, a w szczególności te długie potrzebują na regenerację odpowiedniej ilości czasu. Tanie i popularne lakiery do włosów zawierają najczęściej alkohol, który wysusza pasma i pozbawia ich naturalnego blasku, dlatego powinno się unikać stosowania go w nadmiarze. Najlepiej byłoby zrezygnować z niego w ogóle.

włosyNajlepsze kosmetyki fryzjerskie posiadają w swoim składzie jedynie naturalne elementy, takie jak chociażby esencje kwiatowe czy wyciągi z ziół, pozbawione są też szkodliwych sztucznych konserwantów. Mieszanka chemiczna, jaką karmimy często swoje fryzury może być bowiem bardziej szkodliwa od codziennego używania prostownicy czy lokówki. Dlatego też pielęgnacja włosów powinna opierać się o należyte postępowanie podczas mycia i czesania pasm oraz wykorzystywanie najwyższej jakości kosmetyków. Dzięki temu będziemy mogli patrzeć jak nasze długie włosy stają się mocne i pełne blasku. Nie będą też im straszne mozolnie układane koki czy końskie ogony, ponieważ powszechnie wiadomo, że czasami fryzura może być ważniejsza od stanu włosów.