Brąz, blond czy może ognista czerwień?

Jeżeli bardzo dbasz o swoje włosy, ale znudził Ci się już Twój naturalny odcień i chciałabyś zmienić co nieco w swoim wyglądzie, na pewno zastanawiałaś się w jaki sposób zmienić kolor pasm, aby zachowały połysk i zdrowy wygląd. Czy warto zaryzykować i poddać się domowej koloryzacji czy udać się do salonu fryzjerskiego i oddać w ręce doświadczonego specjalisty?

koloryzacjaProfesjonalna koloryzacja włosów, w bilansie zysków i strat, zawsze wypada lepiej od indywidualnych eksperymentów. Kompetentny fryzjer nie tylko doradzi adekwatne cięcie, ale i oceni stan włosów, do którego dobierze właściwą farbę. Artykuły fryzjerskie są z całą pewnością lepszej jakości od tych, kupowanych w markecie, dlatego czasami warto wybrać się na spacer po najbliższych salonach i nabyć takie preparaty, które najlepiej zatroszczą się o stan naszych kosmyków. Każda, nawet profesjonalna koloryzacja włosów, jest ciężką przeprawą dla pasm, dlatego nie warto ryzykować dodatkowymi uszkodzeniami ich struktury i - najbardziej jak tylko się da - zminimalizować prawdopodobieństwo degradacji całego włosa.  Wiadomo, że najpopularniejszym skutkiem koloryzacji jest wysuszenie i nadmierna kruchość kosmyków, zwłaszcza wtedy, kiedy próbujemy rozjaśniać włosy samodzielnie. Nie zawsze bowiem wiadomo jak długo należy trzymać na głowie rozjaśniacz ? czas podany na opakowaniu nie musi być wcale dopasowany do typu naszych włosów. I zazwyczaj nie jest. Każdy preparat do koloryzacji, bez względu na to jak dokładnie precyzuje docelowy odcień, wchodzi w międzyczasie w reakcję chemiczną z naturalnymi barwnikami naszych pasm. Dlatego też częstym skutkiem domowej koloryzacji jest niesatysfakcjonujący kolor naszej fryzury.

Artykuły fryzjerskie na pewno ułatwią nam utrzymanie kosmyków w dobrym stanie zarówno po farbowaniu, jak i przed nim. Im wcześniej zadbamy o zdrowie naszych włosów, tym lepiej będą one znosiły wszelkiego rodzaju manipulacje, jakim będziemy je poddawać. Profesjonalna koloryzacja włosów zapewni nam lepszy efekt końcowy, ale musi być ona przeprowadzona w oparciu o najlepsze artykuły fryzjerskie. Spośród wielu farb, które są nam oferowane na rynku, na pewno warte uwagi są te proponowane przez markę Goldwell. Ze względu na dobrą jakość często wybierane są przez fryzjerów i chętnie stosowane przez klientki. W przypadku farbowania włosów na odcienie blond, często zdarza się, że nasza fryzura zamiast szlachetnej platyny pokrywa się żółtym barwnikiem, a zamiast piaskowego odcienia na głowie zostaje nam siwa poświata.

Dobre artykuły fryzjerskie mają zdolność niwelowania niechcianych efektów kolorystycznych i wyrównywania odcieni. Takim właśnie preparatem jest Goldwell Colorance Express Toning, przeznaczonym do półtrwałej koloryzacji, mającym za zadanie uszlachetnić wszelkie odcienie blond. Już po pięciu minutach nasze pasma mogą posiadać gładką strukturę i łagodną ochronę. Dobrze zastosować go bezpośrednio po rozjaśnianiu albo po prostu do odświeżenia naszego blondu przed poddaniem się kolejnemu zabiegowi farbowania. Życie w ciągłym biegu, nieodpowiednio zbilansowana dieta oraz stres, wywołują już nawet u dwudziestolatek dodatkowe skutki uboczne. Coraz częstszym problemem okazuje się bowiem zbyt szybkie siwienie. Zmusza to klientki do poddawania się procesowi farbowania znacznie wcześniej, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego też powodu profesjonalna koloryzacja włosów może okazać się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewni pokrycie siwych włosów bez nadmiernego ich obciążania amoniakiem i innymi żrącymi składnikami. Wieloletnia i regularna zabawa kolorem kończy się zwykle niestety matowymi i trudnymi do ułożenia pasmami.

farbowanieDlatego też w trosce o bezpieczeństwo naszych kosmyków, najlepsze marki wypuściły w obieg preparaty skierowane właśnie do posiadaczek farbowanych fryzur. Marka Goldwell posiada w swoim asortymencie kosmetyki wzbogacone o formuły odbudowujące i wzmacniające strukturę włosa po chemicznych zabiegach. Produkty z linii Dualsenses Color nie tylko odżywią same pasma, ale i kolor, zapewniając mu trwałość i piękny połysk na długie tygodnie.