Szampon w męskim wydaniu

Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy jedynym wyznacznikiem prawdziwej męskości było, leżące gdzieś w kącie łazienki, szare mydło i ostra woda toaletowa. W dzisiejszym świecie najlepsze marki kierują swoją ofertę nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, świadomych tego, jak ważna jest troska o własny wygląd i prezencję. Preparaty fryzjerskie uwzględniają więc i budowę anatomiczną męskich włosów, i wygodę w ich codziennym stosowaniu. Pokolenie współczesnych mężczyzn ? dzięki skutecznej reklamie ? nie wstydzi się już samodzielnie wybierać sobie preparatów do pielęgnacji. Dawniej odpowiedzialność za utrzymanie twarzy czy włosów w ryzach panowie zrzucali na swoje partnerki, żony, siostry i matki, które spośród dziesiątek kosmetyków starały się wybrać takie, które najlepiej odpowiadałyby męskim potrzebom.

 męskieMężczyźni, świadomi swoich potrzeb, zmienili więc podejście do całego procesu pielęgnacji. Producenci kosmetyków, chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów, przygotowują zatem rozbudowane linie preparatów obejmujące dodatkowo kremy, maski, pianki do golenia i odżywki, ciągle jednak największą popularnością cieszą się szampony do włosów. Zmieniło się wiele w świadomości panów, zmianie nie uległo jednak ich podejście do kwestii wygody. Trudno sobie bowiem wyobrazić jakiegokolwiek mężczyznę, który będzie potrafił poświęcić kilka godzin na to, aby stać przed półką w drogerii i zastanawiać się, który składnik danego produktu będzie najdoskonalej odżywiał cebulki włosów czy odbudowywał ich strukturę. Ciągle niechętnie też panowie zaopatrują się w kilkanaście produktów przeznaczonych do poszczególnych zadań. Z tego też powodu profesjonalne marki, takie jak Goldwell, pilnują aby ich klienci pozostali zadbani bez specjalnego wysiłku. Preparaty fryzjerskie z męskiej linii Goldwell Dualsenses są produkowane jako ?dwa w jednym?. Dzięki temu panowie mogą stać się posiadaczami jednego kosmetyku, który będzie pełnił jednocześnie dwie funkcje. Goldwell Dualsenses for Men Hair & Body Shampoo to oczyszczający szampon do włosów i ciała.

Preparat dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia skóry i intensywnie ją odżywia. Codzienne stosowanie produktu przywraca włosom witalność i zwiększa ich odporność na wpływ czynników zewnętrznych. W kwestii włosów, lista męskich potrzeb obejmuje zazwyczaj dwie główne pozycje ? jest to prostota w stosowaniu i efektywność w działaniu. Dlatego też ich fryzury powinny być mocne i zdrowe już po pierwszym myciu. Ponadto męskie szampony do włosów, podobnie zresztą jak i sama pielęgnacja, różni się od kobiecej. Męskie pasma ją przeważnie grubsze i łatwiejsze w utrzymaniu, dlatego też panowie nie potrzebują przeznaczać im większej uwagi. Proste zabiegi sprawdzą się w ich przypadku lepiej, niż stosowane w nadmiernej ilości preparaty fryzjerskie. Przede wszystkim męskie włosy powinny być dobrze przystrzyżone. Wizyta u doświadczonego stylisty to już osiemdziesiąt procent sukcesu, ponieważ fryzura dopasowana do kształtu twarzy i typu włosów zapewni jej właścicielowi odpowiednią prezencję. Wdzięczne pozostaną też same pasma, ponieważ nie będą narażone na nadmierne uszkodzenia czy rozdwajanie się. Regularna obecność na fryzjerskim fotelu, dostosowana oczywiście do tempa wzrostu włosa, zapewni fryzurze dobrą kondycję. W przypadku konieczności codziennego mycia pasm, warto wybierać te szampony do włosów, które będą przeznaczone właśnie do częstego stosowania.

pielęgnacjaDobrze by też było, gdyby kosmetyk uwzględniał typ włosów, czyli ich skłonność do wypadania czy tendencje do przetłuszczania się. Zawsze szczególnie poleca się profesjonalne preparaty fryzjerskie, ponieważ wzbogacone są między innymi o mentol czy panthenol, które wpływają na chociażby prawidłowe wydzielanie sebum czy elastyczność męskiej skóry głowy. Mycie szamponem powinno być powtórzone dwukrotnie ? za pierwszym razem piana usunie zanieczyszczenia z powietrza, a za drugim pozostałości po - lubianych przez panów - żelach czy gumach do stylizacji. Szampon powinien być też dobrze wypłukany, ponieważ pozostawiony na skórze może ją z czasem podrażniać czy sprawić, że pojawi się na niej problem z łupieżem. Panowie szczególnie lubiący etap stylizacji, powinni częściej stosować odżywki regenerujące włosy, a także zrezygnować raczej z lepkich żeli na rzecz lekkich past czy pianek modelujących przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Są delikatniejsze i zapewniają fryzurze przystępniejszy wygląd, bez sztucznego efektu maski.