Legowiska dla psów i kotów

Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zapewnienie pupilom miejsca do spania jest bardzo istotne. Należy zwrócić na to uwagę jeszcze wtedy, gdy dopiero planujemy kupno  czy adopcję zwierzaka. Nowy mieszkaniec domu czy też mieszkania powinien od razu poczuć się potrzebny. Szczególnie wtedy, gdy zabieramy go ze schroniska. Jak najlepiej pokazać zwierzakowi, że stanowi część naszego życia? Przede wszystkim należy zapewnić mu miejsce, które będzie należało wyłącznie do niego. W ostatnim czasie właściciele domowych pupili szczególnie zainteresowali się legowiskami dla psów i kotów, które sklepy zoologiczne proponują dzisiaj w naprawdę różnorodnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Dzięki temu praktycznemu produktowi każdy domowy pupil będzie miał wygodne miejsce do spania lub wylegiwania się podczas nieobecności właścicieli w domu. Gdzie jednak zdobyć solidne i praktyczne, a jednocześnie wygodne i estetyczne legowiska dla psów lub kotów? Okazuje się, że od jakiegoś czasu otrzymamy w sklepach wspomniany produkt bez większego problemu.

 Legowiska dla kotów

Koty są dość wybrednymi zwierzętami, dlatego należy pamiętać, że każdy zakup legowiska wiąże się z tym, że zwierzęciu nie spodoba się nowy prezent. Z drugiej strony koty to przecież odkrywcy, dlatego prawie zawsze chcą zbadać nową rzecz, która pojawia się w domu. Jeśli chodzi o wybór legowiska dla kota, od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się tak zwane legowiska na zawieszeniu, czyli innymi słowy mówią legowiska, które można na czymś zawiesić. Opcji jest kilka. Niektóre legowiska po prostu wiesza się na szafce, inne wmontowuje podobnie jak żyrandol czy bujawkę dla dziecka  w sufit. Szereg propozycji w tym zakresie można odnaleźć na stronach sklepów zoologicznych, na przykład pod adresem http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/legowiska,1338,292,1.html. Warto zaznaczyć, że koty lubią wszystko to, co zamknięte i w pewien sposób odgradzające je od świata zewnętrznego. Dlatego też doskonale sprawdzają się legowiska zabudowane, na przykład wspomniane już legowiska podwieszane. Oczywiście zwykłe produkty, które wystarczy położyć w odpowiednim miejscu także mogą być zabudowane. W przypadku kotów sprawdzają się również te elementy, które jednocześnie połączone są z popularnymi drapakami, dzięki którym zwierzaki nie zostawiają śladów swoich pazurów na tapetach czy w innych miejscach do tego nieprzystosowanych.

Legowiska dla psów

Psy są mniej wymagające niż koty, dlatego tradycyjne legowiska z pewnością zadowolą naszych pupili. Ważne jest przede wszystkim to, by wielkość legowiska została dostosowana do rozmiaru psa. To samo tyczy się zresztą kotów, jednak  w tym ostatnim przypadku mamy do czynienia zazwyczaj z jednym rozmiarem. Psy potrafią być z kolei tak małe, że mieszczą się w naszej kieszeni, ale równocześnie niektóre rasy dorównują stając na dwóch łapach wzrostem dorosłemu człowiekowi. Legowiska powinny być wygodne i wykonane z trwałych materiałów po to, by psy cieszyły się nimi przez długi czas. Należy pamiętać, że legowiska doskonale sprawdzają się także w budach znajdujących się na zewnętrz domu.

Legowiska to niezwykle praktyczne produkty, które każdy pupil powinien mieć w swoim domu. Ważne jest to przede wszystkim dlatego, że dzięki legowisku (tak samo jak dzięki misce czy w przypadku kota kuwecie) zwierzę czuje przynależność zarówno do nas, jak i do naszego domu czy mieszkania. Praktyczne legowiska można po okazyjnej cenie znaleźć na przykład na stronach internetowych związanych z różnego rodzaju aukcjami. Wiele osób sprzedaje tego typu rzeczy z różnorodnych powodów. Kolejnym sposobem na zdobycie obiecującego legowiska dla zwierzaka jest odwiedzenie sklepu zoologicznego. Na przykład w internecie lub też w sposób tradycyjny. Warto zaznaczyć, że o wiele łatwiej przyzwyczaić zwierzaka do legowiska wtedy, gdy jest on mały. Dorosłe psy i koty przebywające w naszym domu od kilku lat zazwyczaj mają już swoje ulubione miejsce i w dziewięćdziesięciu procentach trudno będzie je przekonać do legowiska. Inaczej jest oczywiście wtedy, gdy zwierzę ? nawet to dorosłe ? pojawia się w naszym otoczeniu po raz pierwszy. Jakby jednak nie było nie należy zapominać, że pies czy kot sam powinien zdecydować o tym, czy legowisko mu odpowiada. Sadzając zwierzę na siłę w jego legowisku możemy sprawić, że zarówno kot, jak i pies zniechęcą się do wspomnianego elementu i same poszukają sobie innego miejsca w mieszkaniu ? które niekoniecznie musi odpowiadać właścicielowi.