Przemysł ciężki

Praca w przemyśle ciężkim wymaga niemałego wysiłku, nawet pomimo tego, że obecnie trudno wyobrazić sobie działanie jakiejkolwiek fabryki bez przewagi innowacyjnych rozwiązań czy nowych technologii. Wykonywanie powtarzalnych czynności może być niezwykle trudnym przedsięwzięciem, dlatego też producenci sprzętu oraz akcesoriów wspomagających przemysł starają się sprostać oczekiwaniom operatorów i przedsiębiorców i konstruować narzędzia zdecydowanie odciążające organizm człowieka.

Ze względu na to, że praca na określonych stanowiskach trwa wiele godzin, a pracownicy narażeni są na intensywny hałas, drgania wywoływane przez maszyny oraz powstawanie urazów kumulacyjnych – zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z profesjonalistami z branży budowlanej, samochodowej czy jakiejkolwiek innej - narzędzia pneumatyczne powinny być maksymalnie lekkie i poręczne, aby nie obciążały fizycznie człowieka i umożliwiały mu komfortową pracę. Jak jednak wiadomo z lekkością i poręcznością urządzeń bywa różnie, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do czynienia z naprawdę wielkogabarytowymi maszynami, dlatego też producenci tacy, jak chociażby www.my-arm.pl wprowadzają do stałego obrotu koncept balanserów, czyli uniwersalnych ramion, mających za zadanie równoważyć ciężar narzędzi takich, jak chociażby szlifierki, klucze pneumatyczne, wiertarki, nitownice, głowice pomiarowe czy zgrzewarki. Dzięki zamontowaniu ich na poszczególnych stanowiskach pracy nie tylko odciąża się fizycznie operatora, ale także daje mu możliwość zwiększenia efektywności pracy oraz większej mobilności, przede wszystkim dlatego, że nie ma już potrzeby podtrzymywania urządzenia za pośrednictwem siły własnych mięśni.

Balansery są więc urządzeniami nie tylko poręcznymi, ale także maksymalnie funkcjonalnymi, głównie za sprawą swojej wytrzymałości, elastyczności i ergonomiczności. Balansery pozwalają zatem na zwiększenie bezpieczeństwa pracy, przede wszystkim dlatego, że urządzenie nie wyślizguje się z rąk i może być bardziej poręczne za sprawą dodatkowego osprzętu ułatwiającego wykonywanie powierzonych czynności.