Pomysł na idealne wakacje

Okres wakacji jest czasem wyczekiwanym przez dzieci niemal cały rok. Rezygnacja z wczesnego wstawiania i błogie lenistwo to coś, o czym marzy każdy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Co jednak zrobić aby czas ten nie był czasem zmarnowanym i bezowocnym? Warto pomyśleć wcześniej o idealnym dla naszego dziecka miejscu wypoczynku.

Wielu rodziców lokuje swoje dzieci na koloniach w górach, nad morzem czy jeziorem, lub wysyła je do rodziny na wieś, czy do innego miasta. Wakacje takie nie są jednak zbyt kreatywne. Dziecko poznaje na nich nowe osoby, często jednak nie uczy się niczego nowego. Wszystko zależy oczywiście od tego, kto taki wyjazd organizuje. Przed wyborem odpowiedniego miejsca warto bliżej przyjrzeć się ofercie i wybrać takie miejsce, która oprócz dużego zbiorowiska zaoferuje naszemu dziecku coś jeszcze.

Jeżeli pragniemy, by wyjazd był nie tylko czasem odpoczynku, ale także przyniósł dziecku wymierne korzyści, może warto pomyśleć o wyjeździe zagranicznym? Kursy językowe to idealne rozwiązanie dla dzieci, które lubią się uczyć, a także są otwarte na świat. W czasie wyjazdu poznają one bowiem nie tylko nowe osoby, ale także obserwują kulturę krajów anglojęzycznych. Tylko taki wyjazd gwarantuje pełne zanurzenie się w języku, ponieważ cały wyjazd opiera się na komunikacji w języku angielskim, w tym języku dziecko porozumiewa się nie tylko z nauczycielem w czasie zajęć, ale także w czasie wolnym (w trakcie dodatkowych aktywności czy wycieczek). Wyjazd nie opiera się na tradycyjnie pojmowanych metodach nauczania, więc dziecko nie będzie czuło się jak na zajęciach w szkole. Nauka w trakcie wyjazdu opiera się na cyku zabaw i warsztatów, czyli zajęć w trakcie których dziecko nawet nie czuje się nauczane. Język angielski staje się dla niego czymś w pełni naturalnym i oczywistym. Stała obecność profesjonalnych nauczycieli i native speakerów sprawia, że ewentualne błędy językowe są od razu korygowane dzięki czemu dziecko nie utrwala wciąż błędów w wymowie, lecz uczy się poprawnego akcentowania i budowania zdań. Jak więc widać wyjazd językowy idealne łączy naukę z kreatywnym spędzeniem czasu wakacji. Wyjazd taki z pewnością przyniesie dziecku wiele radości, a także wpłynie pozytywnie na jego przyszłe decyzje.