Crossfit czyli brak nudy

Z pewnością, zwłaszcza wśród osób prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia niezwykle często zdarza się tak zwane zniechęcenie do ćwiczeń. Wymienić możemy wiele jego powodów, ale jednym z najczęściej spotykanych jest z pewnością znudzenie rutynowym, powtarzalnym i przewidywalnym planem ćwiczeń. Czy można jakoś temu zapobiec?

Na samym początku warto zastanowić się, co jest powodem naszej apatii. Być może jesteśmy zbyt zmęczeni po pracy, niewyspani? Jeżeli to jest przyczyną naszego stanu to może warto postawić na ćwiczenia relaksujące i rozciągające, które idealnie zredukują poziom stresu, a niejako przy okazji poprawią stan naszej sylwetki?

Często zniechęcanie wiąże się z takim czynnikiem jak nuda. Jeżeli kilka razy w tygodniu ćwiczymy ten sam zestaw ćwiczeń nie powinno nas dziwić, że nasza motywacja szybko upada. Jak możemy temu zaradzić? Przede wszystkim warto postawić na urozmaicone treningi. Wybierz co najmniej kilka form aktywności, które sprawiają ci radość i dowolnie je wymieniaj. Mogą to być zarówno ćwiczenia wykonywane na zewnątrz (jogging, jazda na rowerze, jazda na rolkach, nordic walking, spacery, street workout), jak i te wykonywane w domu lub klubie fitness (zumba, trening na siłowni, ćwiczenia cardio, fitness, pilates, joga). Z pewnością wśród bogatej oferty form aktywności szybko odnajdziesz coś dla siebie. Treningiem, który ułożony został niejako specjalnie dla osób ambitnych i pełnych energii jest tak zwany crossfit, dzięki któremu nigdy nie grozi ci narzekanie na nudę. Dlaczego? Otóż ten niezwykle intensywny trening siłowy i kondycyjny zakłada, iż każdego dnia czeka na ciebie inny trening dnia – workout of the day – WOD, który składa się z różnej długości interesujących ćwiczeń, które pomogą ci ocenić swoją kondycję i stan fizyczny. Oprócz oczywiście ciekawych ćwiczeń, crossfit wytwarza atmosferę motywacji i samokształcenia, dzięki czemu zawsze masz ochotę wziąć udział nawet w najbardziej męczącym treningu w crossfit boxie, ponieważ wiesz, że czeka tam na ciebie wspaniała grupa osób, którzy tak jak ty dążą do celu, którym jest idealna, zdrowa sylwetka, a także odpowiednia kondycja.